Historie

O nás

Cestovní kancelář vznikla na přelomu r. 1993 na základě několikaletých průvodcovských zkušeností naší paní majitelky. Hlavní zaměření v té době bylo na pobyty v Itálii a na incomingové programy pro italské turisty v Praze a celé ČR.

V roce 1996 jsme se začali specializovat na lyžařskou oblast Vialattea v italských Savojských Alpách na pobyty ve střediscích Sestriere a Pragelato, kam od té doby úspěšně jezdíme již 22 zimních sezón. Zažili jsme tady MS '97 i olympijské hry v roce 2006.

V roce 1998 jsme podnikli velkou okružní cestu po Mexiku.

V září r. 2000 jsme pořádali akci Mezinárodní sportovní týden Julie v jižní Itálii na poloostrověGargáno – Villaggio Julie v rámci mimořádných prázdnin při zasedání Mezinárodního měnového fondu. Díky spolupráci profesorů z FTVS UK, sportovních hvězd a mnoha našich ochotných kamarádů se nám podařilo uspořádat sportovní týden s celodenními aktivitami pro 1.200 dětí .

Akce byla dle vyjádření dětí, vedení škol i veřejnosti velmi úspěšná.

Další vývoj naší CK byl zaměřen hlavně na  rozšíření nabídky na zájezdy sportovní - lyže, aerobik, golf ale i na prodej zájezdů spolupracujících renomovaných CK včetně nabídky zájezdů last minute.

Od roku 2002 pořádáme golfové zájezdy s profesionálními trenéry - např. Tunis, Turecko, Egypt, SAE , Madeira, Španělsko, Maďrasko ....a nově umíme pro zapálené golfisty zařídit i skotské St. Andrews !!!!!

V roce 2006 jsme byli vybráni jako oficiální partneři České olympijské a.s. pro prodej vstupenek naXX. Zimní olympijské hry 2006 v Torině. V rámci našich zájezdů individuálních či firemních se nám podařilo přiblížit atmosféru olympijských her v Toríně tisícům fanoušků z celé ČR i ze Slovenska.

  Pořádáme pro kolektivy  zájezdy za exotikou, při kterých klademe důraz na„opravdové poznání země“ setkávání s domorodci, přespání v džungli, sportovní výstupy.... apod.

Máme za sebou úspěšné velké cesty za poznáním  do Mexica, Peru, Austrálie,Guatemaly,Hondurasu a Belize, Argentiny, Chile a Patagónie.

Na podzim 2012  jsme  navštívili  východ – krásná cesta  za historií Vietnamu &  Kambodži.

  Na podzim roku 2014 proběhl velmi podařený zájezd Chile &   Argentina &  Bolívie . Krásné počasí, pouště,  hory, jezera a výborné víno a steaky.

  V říjnu  2015  procestovaly  úspěšně dva zájezdy Peru včetně výstupu Huayna.

  Podzim 2016 se byly dvě  poznávací výpravy :  první poznávat JAR  a druhá v Namíbii, aby se obě společně na závěr potkali v Cape Town a užili relax u moře.

 Rok 2017 kromě klasických  lyžařských zájezdů nabídl i zájezd na heliski v březnu - italské středisko SESTRIERE.

 Golf - zájezd  s trenérem letos poznával golfová  hřiště v Maroku.

Exotika podzimní  byl hromadný poznávací zájezd na Srí Lanku a na relax jsme přelétli na pár dní na exotické  Maledivy.

 Letos speciální  zájezdy na golf : Turecko -  Belek v březnu, v červnu Bulharsko.

Exotika  na podzim 2018  listopadový Ekvádor a exotické Galapágy.

 Exotika  na podzim 2019 PERU poznávací okruh.

V roce 2021 v listopadu jsme podnikli společnou výpravu  do nádherné Kostariky a Panamy.

Červen 2022 konečně dlouho očekávaný  poznávací okruh Kanada & Aljaška, který byl z roku  2020 z důvodu Covid  několikrát  odložen.

Listopad 2022  - frčíme na Madagaskar - poznávací okruh a lelkování u moře.

 

 Jsme malý kolektiv, ale snažíme se našim zákazníkům nabídnout naše cestovatelské zkušenosti, maximální péči a hlavně osobní přístup.

 

Asi nejlépe to vyjadřuje naše dlouholeté logo …malí, ale šikovní…

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

         


         

 

 

flag

Itálie

Země přírodních krás, historie, výborné kuchyně, módy ale i živě gestikulujících občanů... V zimě nabízí lyžování na svazích Dolomit i Alp a slunečné počasí by Itálie mohla garantovat. Známá střediska jako Sestriere, Arabba, Tonale, Kronplatz, Livigno, Sella Ronda či oblíbené Val di Fiemme a mnoho dalších vás uvítají pohostiností místních obyvatel, kvalitním ubytováním ale i dobrým vínem, "bombardinem" či grappou. Upravované sjezdovky k dokonalosti, programy pro děti, výhodné ceny skipasů. Terény pro free- ride či jedinečná možnost zkusit helisky. Zábavné fun - parky pro nejmenší a hodně nových snowparků, to vše vám Itálie nabízí. Kvalitu běžeckého lyžování si vyzkoušejte na tratích ve střediscích Val di Fiemme ( MS 2012) či na olympijských tratích v Pragelato. Jednou jedete a stanou se z vás "amici di Italia "

flag

Francie

V zimě známá alpská střediska Val Thorens, Tignes, Mottaret, La Plagne, Flaine, Les Arcs s moderními lanovkami a ubytováním v apartmánech přímo u sjezdovek. Nabízíme i našimi klienty oblibené luxusní chalety s krbem. Menší střediska nabízí cenově velmi dostupné lyžování v Alpách pro všechny (Orcieres, Orres, Risoul, Serre Chevalier a další). Kvalitní jídlo, dobré víno a výběr sýrů tím vším vás Francie uhrane. Pobyty se skipasy v ceně. Výhodou francouzských středisek je i vzájemná propojenost, která nabízí nekonečné možnosti lyžování. Např. oblast tzv. Grand Galaxie - propojení francouzských středisek Les 2 Alpes, Alpe d´Hues , Serre Chevalier a Montgenevre s italskou oblastí Vialattea ( známou hlavně střediskem Sestriere z XX. zimních olympijských her ). Jediným mínusem lyžování ve Francii je asi vzdálenost, která překračuje z ČR 1.100km.

flag

Švýcarsko

Nabízí úžasné horské velikány známé z fotek jako Matterhorn, Jungfrau , Eiger ...najdete zde také nejvíce " čtyřtisícovek ". Lyžařské areály s nádhernými panoramaty, kvalitní ubytování, výborná kuchyně a preciznost ve službách zdobí tuto neutrální zemi. Vyzkoušejte 4 Vallées alias Čtyři údolí nebo Jungfrau nebo novinku Flims – Laax. Vhodná i kombinace ubytování italská Cervinia a skipas Cervinia /Zermatt.

flag

Rakousko

Náš jižní soused, nádherná země hor a jezer...stále více vyhledávaná destinace našich klientů. Rakousko nabízí v zimě nám nejbližší ledovce a tedy první podzimní lyžování - Kaprun, Pitztal, Solden, Stubaital. Rakousko je kolébkou alpského lyžování a nabízí úžasné sjezdovky i běžecké trati. Doporučujeme navštívit oblasti Dachstein, Lungau, Seefeld, Bad Kleinkirchheim ……Novinkou u některých středisek skipas v ceně.

Vytvářím objednávku...